Piłka nożna (piłka nożna): Jaka jest różnica między ruchem środkowego napastnika, środkowym atakującym pomocnikiem i napastnikiem?

Odpowiedź 1:

Naprawdę subtelne różnice.

Kiedy 2 facetów gra razem w najdalszej roli, nazywają się napastnikami. Napastnik to każdy, kto gra najdalej do przodu. Środkowy napastnik to jedyny facet, który gra jako samotny napastnik.

Środkowy pomocnik Pomocnik dryfuje między liniami pomocniczymi i liniami naprzód w poszukiwaniu przestrzeni, aby rozciągnąć obronę przeciwnika.

Strajkujący zdefiniowali ruchy w poprzek obrony, zwykle odcinając pomiędzy obrońcą a środkowym obrońcą, a czasem grając w obronie ostatniego człowieka. Nie. 10 jest o wiele bardziej nieprzewidywalny i daje dużo swobody w rzucaniu się głęboko lub grać jako fałszywy napastnik.

Odpowiedź 2:

Napastnik: Napastnik to wyskakujący gracz na 18 jardów. Na przykład Robert Lewandowski, który czeka w skrzyni na krzyże z boków takich jak Lahm lub alaba lub płaty z głęboko leżącego rozgrywającego, takiego jak bukiety, pirlo. Lub żetony nad obroną od środkowego pomocnika, takiego jak Ozil Messi i James.

Środkowy napastnik: jest graczem, który gra między napastnikiem a środkowym pomocnikiem atakującym. Czasami może zejść na dół, aby zagrać trochę dwa z środkowym atakującym pomocnikiem lub zatrzymać piłkę, jeśli menedżer używa fałszywej liczby 9, aby gracze mogli przybyć. Na przykład Zlatan lub Suarez. Jest mniej więcej w porządku, czasami przełącza się i gra na skrzydłach przez minutę lub dwie

Środkowy pomocnik atakujący: jest najbardziej wolnym zawodnikiem na boisku, w którym może wędrować gdziekolwiek w trzeciej atakującej drużynie. Czy to krzyże z flanki, przez piłki i żetony w obronie, czy rzuty z głębokich pozycji na ladzie. W tym sezonie Isco (kiedy bela została zraniona) i messi byli mistrzami w pozycji kamery w swoich 4–4–2 lub 3–4–3 będących na szczycie / końcu kwartetu pomocnika.